"Magnus Residence" - kitokiam gyvenimo standartui


„Daugiabutis gyvenamasis namas Gedimino pr. 47, Vilniuje, – istorinio paveldo ir patogaus modernumo pusiausvyros pavyzdys. Pastatas orientuotas į šiuolaikinį žmogų, ieškantį komforto ir estetikos“, – sako UAB „Keista“ vadovas Gintautas Kazlauskas.

Tikslus objekto pavadinimas: Daugiabutis gyvenamasis namas Gedimino pr. 47, Vilniuje / „Magnus residence“

Užsakovas: UAB „Apex group“

Generalinis rangovas: UAB „Keista“

Projektuotojas: R. Mikulionio architektūros studija

Architektai: Rytis Mikulionis, Dalia Treinytė

Šiuolaikiškumo ir tradicijų sąjunga moderniuose architektūros sprendimuose

Gedimino prospektas išsiskiria unikalia architektūra, todėl nieko keista, kad du senus nevertingus pastatus pakeitusiam naujam kūriniui taip pat būdingi ypatingi architektūriniai sprendimai. Jis ne tik reprezentuoja šiuolaikinį požiūrį, bet ir puoselėja autentišką kultūrinę vietos dvasią.

Ryčio Mikulionio architektūros studija „Plazma“, bendradarbiaudama su generaliniu projektuotoju UAB „Keista“, ieškojo efektyviausių sprendimų integruoti naują pastatą į istorinę vietą. „Turėjome suformuoti solidų pastatą, kuris tiktų šiai vietai ir integruotųsi į Gedimino prospekto aplinką“, – pasakoja architektas R. Mikulionis, primindamas, kad Gedimino prospektas yra ypatinga gatvė, atsiradusi Rusijos imperijos laikais ir išlaikiusi imperinę dvasią. „Įkvėpimo sėmėmės vaikščiodami prospektu ir tyrinėdami esamus pastatus, naudojome laiko patikrintas medžiagas bei kompozicines priemones, tačiau jas interpretavome šiuolaikiškai, todėl daugiabutis turi retro elementų, derančių šioje vietoje“, – sako architektas.

R. Mikulionis pasakoja, kad, siekiant realizuoti architektūrinę viziją, teko ne tik analizuoti Gedimino prospekto architektūrinius sprendimus, bet ir pasidomėti jo istorija. Pasirodo, kad tuo metu, kai buvo kuriamas šis prospektas, leista naudoti tik carinės Rusijos valdžios patvirtintus fasadus, simbolizuojančius imperinę Rusijos dvasią. Ši tvarka, įvardija architektas, buvo vadinama „fasadiničistva“, todėl ir statant naują pastatą didelis dėmesys skirtas Gedimino prospekto fasado reprezentatyvumui.

Prospekto fasadas dekoruotas granito rustais, kiti – tinkuoti. Stogo architektūriniai elementai suformuoti naudojant modernias aliuminio kompozicines plokštes.

Paklaustas apie problemas, architektas sako, kad, norint atsisukti atgal ir projektuojant naudoti istorinės architektūros citatas, kyla didelė rizika nuklysti į tiesmukas interpretacijas. „Jeigu projektuodamas bandai interpretuoti istorinius elementus, negali jų naudoti tiesmukai, įžvalgesnė akis turi suprasti, kad tai nėra XIX a. kūrinys. Pastatas vis tiek turi būti šiuolaikiškas. Tai ir buvo didžiausias iššūkis – nenuklysti į neprofesionalius darinius“, – teigia R. Mikulionis, tačiau tikina, kad su dideliais nesklandumais susidurti neteko, o užklupę iššūkiai buvo įveikti.

„Didelis dėmesys interjere teiktas laiptinėms – apie panoraminius liftus suprojektuota ažūrinė laiptų sistema, pakopoms ir grindims panaudota mozaikinio betono (teraco) danga“, – apie išskirtinius interjero sumanymus kalba architektas. Gyventojų patogumui suformuotas uždaras kiemelis. Įrengta dviejų lygių požeminė automobilių saugykla, kurioje telpa daugiau automobilių nei reikia pagal normatyvus. Dideli langai iki grindų ir pro juos patenkanti šviesa – dar vienas išskirtinis sprendimas, leidžiantis sukurti ypatingą aplinką objekte.

Atitinkantis visus jam keltus reikalavimus

Daugiabučio gyvenamojo namo Gedimino pr. 47 „Magnus Residence“ statybos valdytojas – UAB „Keista“. Įmonė šiame objekte nuo projekto įgyvendinimo pradžios teikė visą paslaugų kompleksą: projektavimo ir statybos valdymas, statybos techninė priežiūra. Sklandų darbą užtikrino aukšta projekto dalyvių kvalifikacija, patirtis įgyvendinant daugybę skirtingų projektų ir maksimaliai gerų rezultatų siekis.

Pasak UAB „Keista“ vadovo G. Kazlausko, šis objektas išskirtinis savo vieta – vienoje statinio pusėje nuolat judrus Gedimino pr., o viduje – jaukus, privatus vidinis kiemas, kuriame galima ramiai išgerti puodelį kavos ir pasijusti lyg gyventum ne miesto centre. Todėl rūpinantis statybos darbais kiekvienas pastato sprendinys turėjo būti kruopščiai apgalvotas, o statybos metu naudotos medžiagos ir gaminiai pasirinkti itin atsakingai. „Objekto vieta savaime įpareigojo užsibrėžti aukštesnius negu standartinius projekto įgyvendinimo tikslus. Projektuojant ir statant pastatus paveldosaugos zonoje, svarbi kiekviena tiek projektavimo, tiek statybos etapų detalė. Įgyvendinant projektą svarbus atsakingas požiūris į tyrimus (paveldosaugos, archeologinius), aiškus tikslo suformulavimas ir jo siekimas, sklandus pastato integravimas išlaikant pusiausvyrą tarp šiuolaikiškumo ir paveldosaugos vietovės, kokybės užtikrinimas (parenkant medžiagas, ieškant sprendinių, atsižvelgiant į rinkos naujoves, koordinuojant statybos darbus)“, – vardija G. Kazlauskas, teigdamas, kad ribota erdvė, greta esantys seni pastatai, sudėtingi konstrukciniai ir architektūriniai sprendiniai – nuolat kylančių komplikuotų klausimų visuma – visą projekto įgyvendinimą neleido atsipalaiduoti, reikėjo nuolatinio komandinio darbo.

Unikaliame „Magnus Residence“ gausu netradicinių sprendimų – Gedimino pr. fasadas suskaidytas granitiniais rustais, nestandartiškai suprojektuotos erdvios šviesios laiptinės, dėmesį patraukia dideli vitrininiai langai su išėjimais į balkonus. Jaukiame vidiniame kieme – vaikų žaidimų aikštelė. Kiekvienam butui numatyta po dvi automobilių statymo vietas dviejų aukštų požeminėje automobilių aikštelėje.

„Projektas įgyvendintas sklandžiai, galutinį rezultatą pavyko pasiekti nenukrypus nuo užsibrėžto tikslo. Statinys estetiškai patrauklus, kokybiškas ir atitinkantis visus jam keltus reikalavimus“, – teigia UAB „Keista“ Techninio skyriaus vadovas Aurimas Sadelskis.

Išorės apdailos medžiagos – šiandienių poreikių atspindys

„Kiekvieno objekto fasadas yra ten gyvenančių žmonių ekonominių sprendimų bei estetinio skonio atspindys. Patraukli architektūra patraukia dėmesį, tačiau labiausiai žavi inovatyvūs sprendimai, todėl namo fasadas yra puiki galimybė suteikti objektui vertę ar išskirtinumą. Pastato išvaizda turėtų būti gerai apgalvota, įvertinti jos estetiniai, funkciniai bei ekonominiai sprendimai“, – įsitikinusi įmonės „Alucobond“ komanda, taip pat prisijungusi prie daugiabučio gyvenamojo namo Gedimino pr. 47 „Magnus Residence“ realizavimo darbų.

Objekto viršutiniame aukšte (penthauzas) įrengta fasado apdaila, naudojant aliuminio kompozito plokštes ALUCOBOND (paviršiaus spalva naturAL ZINC), kurioms būdinga išskirtinė kokybė ir naturalumas. Aliuminio plokštės susideda iš dviejų lakštų ir minineralinio užpildo. Tokia kompozicija leidžia pasiekti aukšto lygio standumą, plokštumos lygumą bei išgauti įvairių formų lankstinius – tai suteikia neribotas galimybes architektūriams sprendimams įgyvendinti. Dėl šių savybių plokštės yra ilgaamžes, jos neblunka, nesikraipo, nereikalauja jokios spec ialios priežiūros. Plokščių gamybai naudojamos aplinkai draugiškos medžiagos, jas galima perdirbti.

ALUCOBOND „NaturAL Beauty“ serijos pavirsiai leidzia IDEJAS paversti realybe pagal šiandienius inovatyvius poreikius, dizainą, stiliu - išgauti pačias įvairiausias architektūrines formas. Tai laiko patikrintos aukšciausios kokybės aliuminio plokštės, pagamintos Vokietijoje.

Mozaikinio betono kūriniai

UAB „Lorevitas“ prie projekto prisijungė vėliau, tačiau įmonei atiteko ne ką mažiau užduočių, kurioms prireikė tiek specialistų jėgų, tiek ištvermės. Įmonės vadovas Giedrius Vaičaitis šypteli, kad „Lorevitas“ – tai lyg „greitoji pagalba“ statybose: atlieka ne tik savo darbus, bet padeda ir tiems, kuriems trūksta darbo jėgos ar patirties.

„Lorevitas“ komanda objekte montavo grindis – lieto šlifuoto mozaikinio betono dangą su aliuminio juostomis, taip pat laiptų pakopas – mozaikinį betoną su galutine laiptų paviršių apdaila.

Paklaustas apie iššūkius, su kuriais teko susidurti, įmonės vadovas G. Vaičaitis, sako, kad jų tikrai buvo. Vienas didžiausių – laiptų aikštelių, sveriančių beveik 700 kg, įrengimas. Technikos naudoti nebuvo įmanoma, viską teko atlikti rankomis. Sunkumo darbams pridėjo ir itin siauros laiptų sijos, teko rūpintis jų tvirtumu.

Specialistai buvo įspausti ir į laiko rėmus, tačiau įmonės vadovas džiaugiasi, kad toks iššūkis privertė stengtis dar labiau ir maksimaliai išnaudoti savo potencialą. Tai patirtis, kuri bus naudinga ateityje. Dabar jokie iššūkiai nebebaugūs!

UAB „Lorevitas“ objekte taip pat atliko tvorų montavimo darbus.

Modernūs inžineriniai sprendimai

Jau beveik dvidešimt metų veikianti įmonė UAB „Duventa“ prie Gedimino pr. 47 projekto prisidėjo vykdydama sudėtingus inžinerinius darbus.

Gyvenamųjų patalpų sanitariniuose mazguose ir virtuvėse suprojektuotas natūralus oro šalinimo vėdinimas. Virtuvėse numatyti du 125 mm skersmens kanalai buitiniams gartraukiui pajungti bei natūraliam vėdinimui. Vandentiekis jungtas nuo esamo miesto magistralinio vandentiekio. Ūkio ir buities reikmėms suvartojamo šalto ir karšto vandens apskaitai montuojami skaitikliai koridoriuose.

Sanitariniuose mazguose įrengta buitinių nuotekų, karšto bei šalto vandens įvadų paruoša. Taip pat įrengti kanalizacijos stovai.

Svarbu paminėti, kad „Duventa“ komanda pastate suprojektavo ir dvivamzdę, priverstinės cirkuliacijos, kolektorinę šildymo sistemą. Aukštų kolektorinėse spintelėse numatyta uždaromoji ir balansavimo armatūra, butų šilumos apskaita. Nuo aukštų kolektorių šiluma paskirstoma į butų reguliuojamus kolektorius. Nuo buto kolektoriaus įrengti plastikiniai vamzdžiai skirti grindų šildymo sistemoms. Butų šildymui pasirinkta grindinio šildymo sistema, su pavaras valdančiu kambariniu termostu, tai suteikia galimybę kiekviename kambaryje pasirinkti norimą temperatūrą. Šildymo prietaisai apatinio pajungimo, su išankstinio nustatymo termostatiniais ventiliais ir termostatinėmis belaidėmis galvutėmis.

NORBERT Tukaj NUOTR.

Plačiau skaitykite ->  Magnus_Residence_-_kitoki...


Atgal